وارد شود

مقایسه با دیگر کالاها

افزودن به لیست مقایسه

ورود به صفحه مقایسه

به لیست مقایسه ها اضافه شد!
00:00
00:00

/

00:00

سقف متحرک

سقف متحرک

انتظار ما از فضا ها این است که بشود در هر زمانی از آن استفاده کرد و شرایط محیطی باعث نشود که یک فضا در زمانهایی غیر قابل شود. فرض کنید یک رستوران برای فضای باز خود قصد دارد برنامه ریزی برای کل سال انجام دهد و از آنجا درآمد کسب نماید. از این رو برای تجهیز این بخش ایدهای خلاقانه و هزینه های زیادی خرج نموده است. اما همه اینها در زمانی که گرمای هوا بیش از حد است و یا بارندگی ایجاد شده، بلااستفاده می ماند و عملا راه درآمدی مختل می شود. از این رو است که ایده استفاده از سقف متحرک که زمانهایی که هوا مساعد است سقف باز باشد و موقعی که هوا خوب نیست سقف پوشیده شود مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

سقف متحرک چگونه کار می کند؟

این سوال که سقف متحرک چگونه باز و بسته می شود اولین چیزی است که در ذهن افرادی که به آن نیاز دارند به وجود می آید. در حال حاضر بیشترین استفاده را سقف های متحرک پارچه ای دارند که از یک مکانیزم یکپارچه و اتوماتیک ساخته شده است. منظور ما از یکپارچه این است که پس از درخواست کارفرما، محل اندازه گیری شده و با توجه به آن مکان سقف متحرک که شامل تجهیزات متعددی می شود، سر هم شده و توسط نصابان خبره نصب خواهد شد. این سقف جمع شوند تنها با فشردن یک ریموت باز و بسته می شود و هیچ دخالت دستی در آن وجود ندارد.

موارد استفاده از سقف متحرک جمع شونده

موارد استفاده از سقف متحرک بی شمار است. از پوشی برای محافظت خودرو از باد و باران گرفته تا یک سقف عظیم جمع شوند برای یک استادیوم چند هزار نفری کاربردی است که این محصول می تواند داشته باشد. ما در ادامه فضاهایی که بیشترین استفاده را از آن دارند معرفی میکنیم.

سقف متحرک استخر

سقف متحرک برای استخر شنا و ورزش های آبی یکی از تفریحات جذاب غیر قابل جایگزین است که نباید شرایط آب هوایی باعث معتل ماندش شود و همچنین در ایران استخر رو باز همواره با مشکلات قانونی و عرفی نیز روبرو بوده است. از این رو استفاده از سقف متحرک برای استخر می تواند بهترین ایده برای استفاده آن در تمام فصول باشد. با سقف جمع شوند هم دمای محیط کنترل می شود و هم از حریم خصوصی خیال جمع خواهیم شد.

رستوران فضای باز با سقف متحرک

سقف جمع شونده برای رستوران

اگر نداشتن سقف متحرک برای استخر استفاده آن را محدود می کند اما این مورد در رستوران های فضای باز باعث ضرر به صاحب رستوران می شود که در روزهایی که هوا مساعد نیست عملا قسمتی از رستوران قابل استفاده نخواهد بود. با نصب سقف متحرک برای رستوران هایی که فضای باز نیز دارند بجز اینکه فضای باز آنها همیشه قابل استفاده خواهد بود، مزیت دیگرش این است که دست صاحب رستوران برای دیزاین کردن آن مکان به وسایلی که در برابر آب مقاوم نیستند باز است. مثلا استفاده از مبلمان در حیاط یک رستوران می تواند آن مکان را خاص و زیبا کند.

سقف جمع شونده در روف گاردن

سقف متحرک روف گاردن روف گاردن که یک فضای سبز در بالای ساختمان است می تواند جایی باشد که ساکنین در هر موقع از شبانه روز در طول سال به آنجا رفته و به دور از تلاطم و شلوغی شهر در آنجا چایی بنوشند و یا کتابی بخوانند. استفاده همیشگی از روف گاردن بجز با استفاده از سقف متحرک پدید نمی آید. در شهری مثل کیش که هوا در عمده فصول گرم است، عملا روف گاردن استفاده ای نخواهد داشت ولی به لطف استفاد از سقف متحرک حتی در این شرایط نیز روف گاردن همان جایی خواهد بود که فکرش را میکنیم. یا روف گاردن شهرهای شمالی که خیلی اوقات بارانی هستند با سقف جمع شونده همیشه در دسترس است.

سقف اتوماتیک برای تراس یا بالکن

سقف جمع شونده بالکن

تراس یا بالکن نیز از جمله مکانهایی است که خیلی ها روی آن حساب باز می کنند و تا در خانه مکانی سبز و سبز و ساکت داشته باشند. استفاده از سقف جمع شوند باعث می شود در این مکان هر موقع که نیاز بود سقف آنجا شود آسمان و یا با سقف جمع شوند جلوی نفوذ نور خورشید و یا باران و برف را گرفت.

سقف متحرک برای حیاط ویلا

سقف برقی برای حیاط خیلی از خانه های ویلایی دارای حیاط های بزرگی هستند که صاحب آنها تمایل دارد قسمتی از آن را جوری مسقف کند که هر وقت هوا وفق مراد نبود آن را بپوشاند تا تفریحات آخر هفته سر جای خودش پا برجا بماند. از این رو در کنار هزینه های دیگر، قسمتی از حیاط را به سقف متحرک تجهیز می کنند تا هر وقت اراده کردند با ریموت آن را مسقف کنند و با دوباره فشردنش سقف آنجا باز شود از آسمان لذت ببرند.

مزایای سقف متحرک

اگر تا اینجای کار را خوانده باشید، بیش از نیمی از مزایای استفاده از سقف متحرک را در پاراگراف های بالا عنوان کردیم. اما اگر می خواهید مزایای آن را به صورت لیستی داشته باشید پس در ادامه همچنان با ما باشید.

1- محافظت در برابر نور خورشید

محافظت در برابر نور خورشید

پارچه استفاده شده در سقف متحرک از جنسی متفاوت و خاص است که جلوی نور خورشید را به داخل میگیرد. این مزیت باعث می شود که در روزهای گرم، نور آفتاب باعث دردسر افراد نشود و آنها بتوانند در روزهایی که آفتاب مستقیم می تابد از نور سوزنده آفتاب در امان باشند. همچنین این پارچه مانع از نفوذ اشعه های مضر خورشید است تا نگران آسیب پوستی هم نباشیم.

2- محافظت در برابر باران و برف

برف باران بزرگترین دلیلی است که از سقف متحرک استفاده میشود. جنس پارچه به گونه ای است که از نفوذ آب به داخل جلوگیری میکند و آب را به کناره ها هدایت میکند تا آن را از لوله های تعبیه شده از کناره ها به پایین منتقل کند.

3- عایق گرما و سرما

پارچه ای که در سقف متحرک استفاده می شود کاملا قابل سفارشی شدن دارند. پارچه پیش فرضی که در سقف متحرک هوشمند وجود دارد تا حدود زیادی عایق حرارت است تا دمای محیط را ثابت نگه داشته و مانع از نفوذ گرما و سرما به داخل شود. اما پارچه هایی با یک لایه اضافه نیز وجود دارند تا قدرت بیشتری به نسبت پارچه پیش فرض داشته باشند.


4- نورپردازی محیط

نور پردازی سقف متحرک

یکی از چالش های محیط هایی که به سقف متحرک تجهیز می شوند این است که چطور نور محیط در شب تامین شود؟ حالا به لطف استفاده از سقف جمع شونده جدید این چالش حل شده و با استفاده از نورهای LED که روی سقف کار می شود دیگر نگرانی ای بابت نور محیط وجود ندارد. سیستم نور پردازی در این محصول به گونه است که در هنگام جمع شدن سقف هیچ اختلالی ایجاد نگردد و خطری نیز بابت گذر سیم ها از سقف متحرک کسی را تهدید نکند.

5- ظاهر زیبا و شیک

پروفیل های سفید رنگ در کنار پارچه رنگی با کیفیت که رنگش کاملا قابل انتخاب است و نور پردازی زیبا باعث می شود که سقف متحرک فضا را زیبا و حتی تجملاتی کند تا حس لاکچری بودن محیط به میهمانان آنجا القا شود. حرکت نرم سقف در زمانی که باز یا بسته می شود می تواند حس حالی خوب به مانند نورهای ال ای دی روان یا در حال حرکت دهد با این تفاوت که حرکت سقف متحرک بسیار لذت بخش تر است. طراحی زیبا سقف هوشمند


6- حریم خصوصی

استفاده از سقف برقی برای حریم خصوصی نیز پیشنهاد می شود. خیلی از مکانهای ورزشی رو باز که سانس ویژه خانم ها دارند و یا حیاط خلوت ها نیاز به یک سقف دارند که در زمان هایی مانع دید ساختمانهای مشرف به داخل آن جا شوند بهترین راه کارشان این است که از سقف متحرک استفاده کنند.


7- سیستم کاملا برقی 

مزیت سقف متحرک سیستم کاملا برقی و ریموتی آن است. باز و بسته شدن با ریموت و حتی اتصال آن به خانه هوشمند و اتوماتیک شدنش مزیتی بزرگ تلقی می شود. سیستم اتوماتیک و یا همان برقی سقف متحرک به واسطه پروفیل های جمع شوند، موتور مخصوص سقف متحرک و پارچه های خاص این نوع سقف ها انجام پذیر است تا این پک محصول را منحصر به فرد کند.

8- نصب سریع و بی دردسر

یکی از حسن های سقف جمع شوند بی دردسر بودن آن موقع نصب است. این پک محصول فضای زیادی برای نصب نمیخواهد، بر روی هر دیواری می توان نصبش کرد و به سرعت قابل نصب است. از طرف دیگر چون این محصول یک پک کامل است لوازم جداگانه زیادی ندارد و به راحتی در ارتفاع نیز نصب می شود.

اجناس سقف متحرک 

پارچه

جنس پارچه در سقف متحرک بسیار مهم است. برای سقف جمع شونده از پارچه ای به جنس PVC استفاده می شود. حالا چرا گفتیم جنس پارچه مهم است؟ پارچه ای که در سقف استفاده می شود باید در هر فصل و هر دمایی کارکرد جمع شدن و باز شدنش را داشته باشد. اگر پارچه از جنس مرغوبی نباشد در سرمای هوا باعث خشک شدنش می شود و حرکت پارچه برای باز شدن باعث پارگی در آن میگردد. متاسفانه شناخت پارچه با کیفیت خیلی راحت نیست و از این رو است که می گوییم در خرید سقف متحرک دنبال جنس ارزان نباشید و حتما از کارخانه های معتبر خرید کنید.

موتور

موتور سقف موتور مورد استفاده در سقف متحرک نوعی موتور مخصوص هستند که ظاهرشان شبیه موتور توبلار است با این تفاوت میکروسوئیچ داخل آن برای زمان کارکرد بیشتری تنظیم شده و قدرت و سرعت بیشتری به نسبت موتور های ساده دارند. در ایران خیلی از شرکت ها از موتور توبلار کرکره برقی برای سقف متحرک استفاده میکنند. با اینکه قیمت توبلار کرکره قیمت پایین تری دارد ولی به دلیل استقامت پایین تر ما این موتور ها را پیشنهاد نمی کنیم و حتما موتورهای مخصوص سقف متحرک را در پکیج های خود به کار می بریم.

پروفیل

 سقف متحرک از سازه ای فلزی و جمع شونده ساخته شده تا از یک سو توانایی تحمل و کشش پارچه را داشته باشد و از سمت دیگر وزن لوازم نور پردازی باعث دفرمه شدنش نشود. باید فشار هوا و باد را نیز در نظر داشت تا مطمئن شویم در سقف متحرک حتما باید از پروفیل های با کیفیت استفاده نمود. ما پروفیل آلومینیوم 6063 را در سقف های متحرک استفاده میکنیم که دو خاصیت مهم دارد. اول این است که به دلیل استفاده از شمش آلومینیوم این جنس بسیار مقاوم است و به راحتی تغییر شکل نمی دهد و دوم وزن به شدت سبک آن است که خود باری به این سازه اضافه نکند.

انواع سقف متحرک

سقف متحرک پارچه ای

زیبایی سقف متحرک

پرطرفدارترین نوع سقف متحرک همین مدل پارچه ای است که ظاهر خوب و نصب ساده ای نیز دارد. سقف متحرک پارچه ای از پروفیل های آلومینیومی، پارچه های PVC و موتور و متعلقات ساخته شده و مناسب بسیاری از اماکنی هست که نیاز به یک سقف با قابلیت باز و بسته شدن ریموتی را دارد.

سقف متحرک آلومینیومی

سقف آلومینیومی جمع شونده

سقف متحرک آلومینیومی یکی از گرانترین و خاص ترین نوع سقف متحرک است که از تیغه های دو جداره و تسمه موتور تشکیل شده است. معمولا از این سازه برای اماکنی استفاده می شود که بجز حفاظت در برابر دما، حفاظت در برابر نفوذ و ضربه نیز مورد نیاز باشد. برخی برای تامین تیغه سقف متحرک از تیغه های کرکره برقی نیز استفاده میکنند.

سقف شیشه ای متحرک

سقف متحرک شیشه ای

یکی دیگر از انواع سقف متحرک نوع شیشه ای آن است که مزیت های فراوانی دارد. بزرگترین مزیت سقف شیشه ای از دست نرفتن نور حتی زمانی که سقف بسته است می باشد. دیگر حسن های سقف متحرک شیشه ای عدم نفوذ آب، پوشش دهی کامل سقف و محافظت خوب در برابر نفوذ و ضربه می باشد.
 

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت حفاظان میباشد