وارد شود

مقایسه با دیگر کالاها

افزودن به لیست مقایسه

ورود به صفحه مقایسه

به لیست مقایسه ها اضافه شد!
00:00
00:00

/

00:00

موتور کرکره ساید

یکی از انواع موتور های کرکره برقی مدل ساید است که اتفاقا در حال حاضر پر فروش ترین نوع موتور کرکره اتوماتیک نیز هست. علت این استقبال خوب از این نوع موتور قدرت بالا، خرابی کم و پک کامل و بدون دردسر است که نیاز به هیچ قطعه ی اضافی ندارد. اما اگر بخواهیم انواع موتور ساید را دسته بندی کنیم می توانیم آنها را به دو گروه 24 ولت، 220 ولت و سه فاز تقسیم بندی کنیم که هر کدام مناسب فضای خاص خود می باشد.

موتور ساید کرکره برقی

موتور ساید کرکره برقی 24 ولت

هر محصولی وقتی 12 یا 24 ولت می شود به این معناست که می توان در آن باتری بک آپ یا برق اضطراری به کار برد. خب موتور کرکره 24 ولت نیز از این قاعده مستثنی نیست و نه تنها قابلیت پشتیبانی از باتری بک آپ را دارد، بلکه یک قدم جلو تر آمده و به صورت پیش فرض با باتری عرضه می شود. پس خریدار این نوع موتور از همان ابتدا می تواند از سیستم برق اضطراری این نوع موتور استفاده کند.

چه اماکنی که از موتور ساید با برق اضطراری استفاده میکنند؟

در صورت قطع برق بالا و پایین بردن کرکره از هر نوعی که باشد کار بسیار زمان بری است. از این سو موتور ساید 24 ولت اغلب برای اماکنی استفاده می شود که هیچ وقت نباید سیستم کرکره برقی از کار بیفتد که معمولا اماکن زیر از جمله آنها هستند.

پارکینگ های ساختمان

فرض کنید ساعت 7 صبح برق ساختمان به هر دلیلی قطع شود و ساکنین ساختمان که معمولا عجله دارند و با خودرو شخصی قصد بیرون رفتن دارند با کرکره بسته روبرو شوند. این واقعا سخت است که این کرکره با زنجیر بالا رود و زمان زیادی بابت این کار صرف شود. پس قاعدتا استفاده از موتور 24 ولت برق اضطراری دار برای پارکینگ ساختمان امری حیاتی است و می بایست از این محصول برای ساختمان استفاده نمود. از سوی دیگر در صورتی که تردد بالا باشد مدل های 220 ولت توانایی تردد بالا را نداشته و اگر زیاد داغ شوند تا زمان خنک شدن موتور از کار می افتند، اتفاقی که در موتور های 24 ولت به هیچ وجه رخ نخواهد داد.

ورودی پاساژ ها

پاساژها دارای تعداد زیادی مغازه هستند که شروع و پایان کارشان در گرو کارکرد صحیح کرکره برقی اصلی پاساژ است. به همین دلیل صاحبان پاساژ این ریسک را نمی کنند که نبود برق باعث اختلال در نظم آن شود به همین دلیل آنها نیز یکی از مشتریان موتور های ساید 24 ولت هستند.

فروشگاه های شهری

خیلی از فروشگاه ها اختلاف قیمتی که موتور ساید 24 ولت و 220 ولت دارد را ناچیز می دانند و ترجیح میدهند که از موتور کرکره برق اضطراری دار استفاده کنند تا هر وقت و در هر شرایطی کرکره برقی آنها از کار نیفتد. شاید بیش از 30 درصد فروشگاه ها از این نوع موتور استفاده کرده باشند، پس این گروه مشتریان را می توان قسمت بزرگی از خریداران موتور ساید 24 ولت دانست.

موتور ساید برای فروشگاه

مزایای موتور ساید 24 ولت:

 • دارای باتری بک آپ برای کارکرد در زمان نبود برق
 • دارای تنوع موتور با قدرت های مختلف
 • کارکرد کم صدا تر به نسبت هر نوع موتور دیگر
 • مناسب اماکن تردد بالا به جهت داغ نشدن موتور 
 • عدم استفاده از سیستم خلاص کن به جهت دارا بودن برق اضطراری

معایب موتور ساید 24 ولت:

 • نیاز به تعویض باتری هرساله یا هر دو سال
 • اختلال، مشکل و حتی از کار افتادن کرکره برقی در صورت فاسد شدن باتری
 • قیمت به مراتب بالاتر به نسبت موتور 220 ولت کرکره

 

موتور 220 ولت کرکره برقی:

این نوع موتور به نسبت دیگر موتورهای ساید فروش بالاتری دارد و تقریبا در هر مکانی که قرار است کرکره برقی نصب شود، می توان از این موتور استفاده کرد. موتور ساید 220 ولت دارای تنوع قدرت 300، 500، 600، 800 کیلو حتی بالاتر می باشد که با توجه به وزن تیغه و عرض و ارتفاع دهانه می بایست یکی را انتخاب نمود. بسیاری از فروشگاه ها، پارکینگ ها، پاساژ ها، سوله ها از موتور 220 ولت کرکره استفاده میکنند و به همین دلیل این نوع محصول پر فروش ترین نوع موتور کرکره نام گرفته است.

مزایای موتور کرکره 220 ولت:

 • دارای تنوع بالا از نظر پشتیبانی از وزن
 • دارای تنوع از نظر سرعت بالا رفتن موتور
 • قیمت خوب و اقتصادی در برابر هر نوع موتور دیگری
 • کارکرد استیبل تر به نسبت موتور 24 ولت
 • قدرت خوب موتور حتی در مدل 300 کیلوگرم

معایب کرکره با موتور 220 ولت:

 • عدم ساپورت برق اضطراری
 • داغ شدن و در نهایت از کار افتادن موتور در صورت کارکرد زیاد
 • صدای بیشتر موتور به نسبت مدل 24 ولت

 

موتور ساید سه فاز کرکره برقی:

وقتی عرض، ارتفاع و در نهایت وزن تیغه بالا رود دیگر هر موتوری از پس بالا بردن آن بر نمی آید و اگر هم بر آید عمر طولانی ای نخواهد داشت. از این سو است که در این پروژه ها از موتور ساید 3 فاز یا موتور صنعتی کرکره برقی استفاده میشود. قدرت این موتور ها از 1 تن شروع می شود و تا چند تن قابل خریداری است. این تنها قدرت نیست که موتورهای صنعتی کرکره را متفاوت میکند، دلیل دیگر استفاده از این نوع موتور تعداد تردد بالایی است که می توان از آن انتظار داشت. موتور ساید 3 فاز کرکره برقی بیشتر برای ورودی سوله ها، پاساژها و هر مکانی که از کرکره برقی عریض و با ارتفاع بالا استفاده میکنند، کاربرد دارد. قیمت این نوع محصول بسیار بالاست و کمترین کاربرد را به نسبت هر نوع موتور دیگری دارد.

اجزای موتور ساید

کم و بیش همه ی موتور ساید ها با اجزایی یکسان عرضه می شوند که شاید متفاوت ترین نوع موتور ساید مدل 24 ولت است که تنها سیستم برق اضطراری را بیشتر دارد. ما در ادامه این اجزا را بر می شماریم.

موتور ساید کرکره برقی اجزای آن

موتور و گیربکس موتور ساید

قسمت اصلی موتور کرکره ساید همین موتور گیربکس یکپارچه است که محرک کارکرد کرکره برقی است. یک الکتروموتور به کمک گیربکس یکپارچه قادر است با توجه به قدرتی که دارد کار بالا بردن تیغه ها را بر عهده بگیرد. البته با توجه به مقدار سیم پیچ و نوع آن این قدرت متفاوت است.

صفحه پلیت کرکره برقی

بر روی پک موتور ساید دو صفحه وجود دارد که یکی از آنها به شفت متصل شده و گردش موتور را با زنجیر به آن منتقل می کند و تیغه ها را بالا و پایین می برد. طرف دیگر صرفا کار نگهدارنده شفت و گردش صحیح آن را بر عهده دارد. 

مدار کنترل کرکره ساید

هر نوع موتور کرکره ای برای حرکت کردن به یک مرکز فرمان نیاز دارد که در موتور ساید این قطعه بر روی پک وجود دارد. حالا بنا بر نوع موتور این قطعه می تواند ساده یا از مدل Ups دار باشد. البته برخی از این مدار ها از نوع فول هستند که امکان اتصال چشمی و فلاشر را نیز دارند. اما خیلی از مدارهای کرکره نیز این امکان را ندارند.

ریموت کنترل

تقریبا همه ی موتور های کرکره دارای 2 ریموت اصلی روی پک شان هستند که مصرف کننده بر اساس نیاز خود می تواند ریموت های بیشتری برای خود سفارش دهد. هر دکمه ریموت عملکرد خاص خود را دارد که یکی از آنها کرکره را به بالا، یکی دیگر به پایین و دو تای دیگر توقف کرکره و قفل کردن کارکرد ریموت را انجام میدهد.

انواع سیم پیچ موتور ساید

موتور ساید با سیم پیچ آلومینیوم

با گران شدن مس و تنگ تر شدن دست مصرف کنندگان نیاز به نوع جدیدی از موتور ساید که قیمت مناسب تری داشته باشد پدید آمد. حالا چند سالی است که موتور ساید با سیم پیچ آلومینیوم نیز به بازار آمده و اکنون قسمت اعظمی از بازار موتور توبولار و حتی ساید موتور مسی را از آن خود کرده است. این موتورها در عین حال که قیمت مناسبی دارند از کیفیت معقولی نیز بهره می برند و برای خیلی از اماکن کاربرد دارند. فروشگاه ها، پارکینگ های کم تردد از جمله جاهایی هستند که برای موتور ساید سیم پیچ آلومینیومی پیشنهاد می شوند. بزرگترین ایراد این موتور ها این است که نباید خیلی از آنها کار کشید، چرا که تردد متوالی باعث میشود سیم پیچ به سرعت گرم و داغ شود و در نهایت تا زمان خنک شدن آن موتور از کار بیفتد.

موتور ساید سیم پیچ مس

این نوع موتور با اینکه بزرگترین ایرادش قیمت بالایش است اما هیچ ایراد دیگری نمی توان از آن گرفت. کارکرد کم صدا، سریع و با دوام موتور ساید سیم پیچ مس چیزی است که در نمونه آلومینیومی به این کیفیت دیده نمی شود. این نوع موتور قادر است قدرت بالایی را در اختیار مصرف کننده قرار دهد و حسن آن این است که دیرتر داغ می شود و زود خنک می شود. این همان حسنی است که آلیاژ مس دارد و آن را به عنوان یکی از بهترین رسانه های الکتریکی و حرارتی تبدیل کرده است.

قیمت موتور ساید

موتورهای ساید کرکره برقی با توجه به مدل، نوع و سیم پیچ شان قیمت های متنوعی دارند. اما با عرضه نوع سیم پیچ مسی این موتور ها اقتصادی تر شدند تا جایی که قسمتی از بازار موتور های ارزان توبلار را نیز برای خود کرده اند. اما مدل های سیم پیچ مس، مدل برق اضطراری دار و مدل های سه فاز قیمت بالا و بالاتری دارند که با توجه به قدرتی که در اختیار قرار میدهند هیچ رقیب دیگری ندارند. پس می توان گفت رنج قیمتی موتور ساید بازه بزرگی از ارزان تا خیلی گران دارد که می بایست برای خرید به تردد، وزن، عرض و ارتفاع دهانه توجه نمود.
 

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت حفاظان میباشد