وارد شود

مقایسه با دیگر کالاها

افزودن به لیست مقایسه

ورود به صفحه مقایسه

به لیست مقایسه ها اضافه شد!
00:00
00:00

/

00:00

درب صنعتی پرسرعت (های اسپید)

محصولی برای نمایش موجود نیست

درب های پرسرعت غالبا کاربرد صنعتی دارند و از ترکیب پیشرفته ترین درب ها نظیر درب های سکشنال، کرکره برقی و درب های پارچه ای PVC پدید آمده اند. تفاوت اصلی این نوع درب جدید با سیستم های نظیر درب گرگره ای یا سکشنال در سرعت باز و بسته شدن است اما قابلیت های نظیر دوام بیشتر، امنیت بالاتر ،استهلاک پایین تر و در نهایت  هزینه تعمیر و نگهداری کمتر جزو مزایای درب پرسرعت صنعتی می باشد. درب های صنعتی در مدل های مختلف بسته به نیاز طراحی و ساخته شده است.

درب های اسپید

چرا درب پر سرعت؟

در اروپا و انگلستان درهای پرسرعت معمولا به درهایی می گویند که سرعت حرکت آن بیش از نیم متر در ثانیه باشد. جالب اینجاست که استاندارد آمریکا نیز تقریبا همین عدد (508 میلیمتر در ثانیه) می باشد. پس سرعت باز و بسته شدن بالا اصلی ترین ویژگی درب های پر سرعت است.

جنس درب صنعتی پر سرعت HI SPEED

جنس پارچه درب پر سرعت

رایج ترین جنسی که در درب های پر سرعت وجود دارد PVC دو لایه است که به واسطه سرعت بالا این سیستم، امنیت بالایی را نیز به ارمغان می آورد. این جنس به غیر از کم خطر بودن و ارزان بودن، عایق خوبی در مقابل رد بدل شدن حرارت، گرد و غبار و حتی صدا است که این محصول را مناسب سوله ها می کند. خیلی از درب های پر سرعت در میانه درب از پنجره هایی بی رنگ استفاده میکنند تا نور از آن عبور کرده و داخل بخش جدا شده قابل مشاهده باشد.

درب های پر سرعت فولادی و آلومینیومی

خیلی از اماکن از درب های پر سرعت فولادی یا آلومینیومی استفاده میکنند تا راه ورود و خروج به سرعت در دسترس باشد. اماکنی نظیر ایستگاه های آتش نشانی برای خروج هر چه سریع ترین خودروهای خود به کرکره های فوق سریع نیاز دارند که موتور های درب های پر سرعت از پس این کار بر می آیند. اما در این سیستم نیز تیغه ها می بایست از نوع خاصی باشند تا سرعت بالا باعث گسست آن نگردد.

دلیل استفاده از درب های پر سرعت

درهای پر سرعت هر کجا که تردد کالا اتفاق می افتد و یا نیاز به جداسازی قسمتی از سوله کارخانه از دیگر نقاط است به کار می آید. در صنایعی نظیر غذایی یا پزشکی باید شرایط دمایی خنک و تمیز باشد که می توان با جداسازی به وسیله درب های پرسرعت آن را به ارمغان آورد. زمان باز و بسته شدن سریع باعث کاهش اتلاف انرژی میشود و باعث صرفه جویی چشمگیری در هزینه ها خواهد شد.

حفاظت درب های های اسپید

درب های های اسپید در چه صنایعی کاربردی است؟

صنایع زیادی از درب های پرسرعت استفاده میکنند که شاید فکرش هم نمیکردیم. اما این وسیله با اینکه سابقه طولانی ای ندارد در صنایع گوناگونی عرضه شده که هر یک را معرفی خواهیم کرد.

صنعت نوشیدنی:

راه حل هوشمند و پیشرفته قفل هوا را می توان با استفاده از درهای پرسرعت به دست آورد. دو درب پشت هم اختلاف فشار و دما را می توانند به راحتی توسط قفل هوا ایجاد کنند. به این صورت که هر درب قبل از بسته شدن دربی دیگر کار نکند. از این امکان برای حفظ امنیت نیز استفاده می شود.

صنعت خودروسازی:

درب پرسرعت برای خودرو سازی

صنعت خودروسازی یکی از مشتریان ویژه و اصلی درب های پر سرعت است. در این صنعت به دلیل حجم بالای تولید و بازه زمانی کوتاهی که خودروها در هر بخش می مانند نیاز است که از این درب ها استفاده شوند. خصوصا در قسمت های نظیر رنگ آمیزی که گرد و خاک دیگر بخش ها به هیچ وجه نباید به آنجا نفوذ کند. در خودروسازی این درب ها حکم جداکننده بخش ها را در یک سیستم عظیم برعهده دارد.

فرایند تولید غذا و دارو:

در فرایند تولید مواد غذایی و دارویی داشتن حداکثر امکانات بهداشتی ضروری است. در این فضا می بایست کالاها به سرعت از قسمت تولید خارج شده تا محیط در کمترین زمان در معرض آلودگی باشد. در این اماکن حتی استفاده از برخی آلیاژها که در معرض خودرگی قرار دارند با محدودیت روبروست و از این رو می توان از PVC بجای این آلیاژهای گران فلزی استفاده نمود.

 یخچال های صنعتی(سردخانه)

درب صنعتی برای سردخانه

یخچال ها نیاز به انتقال آسان کالاها در قسمت های مختلف شان دارند. درب های پرسرعت به این منظور از چندین تکنولوژی دیگر هم زمان استفاده میکنند تا نگهداری و حفظ دمای یخچال انجام پذیرد و از اتلاف انرژی جلوگیری شود. به لطف استفاده از درب های اسپید حتی می توان یخچال ها را نیز بخش بندی نمود تا دماهای مختلف برای نگهداری کالاهای گوناگون در دسترس باشد.

کارخانه های مواد شیمیایی

مواد شیمیایی با اینکه استفاده بالایی در صنایع دارد اما خود بسیار خطرناک است که باید پروسه تولید آن در قسمت های جداگانه شکل گیرد. از طرفی به علت خطر نشت آلودگی و بخارات خطرناک انتقال مواد از بخشی به بخش دیگر باید به سرعت انجام پذیرد و به همین دلیل است که درب های صنعتی پرسرعت کاربرد بالایی در کارخانه های مواد شیمیایی دارند.

آشیانه هواپیما و هلیکوپتر

در آشیانه های فرودگاه ها و بنادر لازم است عبور و مرور خیلی آسان و سریع به داخل و خارج انجام پذیرد. به لطف کم وزن پارچه های PVC و سرعت بالای کار درب های پر سرعت این وسیله بسیار کارا برای آشیانه هاست. عرض و ارتفاع استفاده از درهای پر سرعت قابل سفارش است و از این رو هیچ محدودیتی برای استفاده آن در آشیانه های بزرگ نیست.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت حفاظان میباشد